سها سازه > سوله سازی > سوله مرغداری

ساخت سوله مرغداری

شرکت سوله سازی سازه یکی از چند شرکت معتبر و حرفه ای در زمینه ساخت انواع سوله من جمله ساخت سوله مرغداری می باشد که با کادر مجرب و سابقه چند سالته در این زمینه توانسته دست به تولید سازه های با کیفیت و مطابق استانداردهای روز دنیا بزند. این شرکت در زمینه های متفاوتی همچون ساخت اسکلت فلزی،اسکلت فلزی پیچ و مهره ای و اسکلت فلزی جوشی، ساخت سوله چند ضلعی، سوله صنعتی ، چندضلعی، قوسی و ... فعالیت دارد.
ساخت انواع سوله

ساخت انواع سوله

سوله سازی در ابعاد و انواع گوناگون برای کاربری های متفاوت مسکونی و تجاری
پشتیبانی 24 ساعته

پشتیبانی ۲۴ ساعته

پشتیبانی ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته با مشاوره تخصص رایگان
نیروی حرفه ای و آموزش دیده

نیروی حرفه ای و آموزش دیده

دارای کادری حرفه ای، با تجربه و کاملا آوزش دیده در زمینه های تخصصی

طراحی و ساخت سوله سبک مرغداری

یکی از انواع کاربرد و نوع سوله ها ساخت سوله سبک مرغداری است. این نوع سازه به گونه ای طراحی شده که می توان از آن  برای نگهداری طیور و یا محصولات کشاورزی استفاده نمود. ساخت سوله مرغداری با دهانه های بزرگتر و به طور کلی ابعاد وسیع تری ساخته می شوند به همین دلیل هم می توان در آن ها انواع ماشین ها و ابزارآلات را قرار داد. فضای طراحی این نوع سازه باید به طریقی باشد که بتوان تجهیزاتی همچون تجهیزات گرمایش سرمایش , تهویه مطبوع و .. را در آن قرار داد تا محیطی از هر نظر مطلوب برای این مصارف ساخت. 
دانش کافی یکی از الزامات سازنده سوله مرغداری است چرا که ساخت سوله های مرغداری با سایر سازه ها متفاوت است این نوع سازه ها با ظرفیت های مختلفی تولید می شوند , سقف آن ها دارای ارتفاع کم و قوس زیادی است و در برخی روشها حوضچه هایی نیز در سازه تعبیه شده که از جمله ی تفاوت های آن با سایر سوله ها محسوب می شود از این رو در هر یک ساخت سوله قیمت مختص خود را دارد که می توان با یکسری استاندارد ها و دستورالعمل ها سازه هایی به صرفه از لحاظ اقتصادی ساخت .
البته ساخت سوله ارزان چه از نوع مرغداری یا ... نیازمند رعایت یکسری ضوابط است مثلا ابزارآلات و تجهیزاتی که در ساخت این نوع سازه ها به کار برده می شود. هر اندازه که این ابزارآلات به روز تر و مجهزتر باشند کار سریع تر و با دقت بیشتر پیش میرود و قیمت سوله پایین تر می آید. مجموعه ها و گروه های کثیری در زمینه ساخت سوله مرغداری فعالیت می کنند که در این بین می توان از شرکت صنعتی سازه به عنوان یکی از شرکت های مجهز سخن گفت که با ساخت سوله مرغداری پیش ساخته و سوله مرغداری دست دوم سعی در کاهش هزینه ها تا حد ممکن برای شما کرده است. این شرکت با تولید محصولات با کیفیت توانسته افتخارات زیادی در این زمینه کسب و رضایت مشتریان خود را به دست آورد.

سوله مرغداری

ساخت انواع سوله سبک مرغداری به صورت اختصاصی یا پیش ساخته


اندازه و ابعاد استاندارد سوله مرغداری

اگرچه در گذشته دهانه های نسبتا کوچک را برای حفظ گرمای محیط برای سازه انتخاب می کردند ولی امروزه با وجود پیشرفت در عرصه وسایل گرمایشی و سرمایشی بهترین اندازه سوله مرغداری و ابعاد استاندارد سوله مرغداری دهانه های ۲۰ متری با سقف های قوسی می دانند.  قوسی بودن برای سقف های مرغداری ها در حال حاضر بسیار مهم میباشد زیرا تهویه سالن هایی که سقف قوسی دارند بسیار با کیفیت بهتری انجام میشود که این مهم بشدت برای بازدهی وزن طیور و همچنین پایین آمدن نرخ بیماری بسیار با اهمیت میباشد. همچنین لازم است که این نکته را هم بدانید که اتلاف انرژی در سقف های قوسی بسیار کمتر نسبت به سقفهای هشتی میباشد و این مهم میتواند قیمت تمام شده مرغداری را در فصول سرد سال برای صاحب امتیاز مرغداری پایینتر آورد و میزان نرخ سود را بالاتر ببرد.

مراحل ساخت سوله مرغداری

  • تهیه و اجرای فونداسیون سوله ها که شامل قالب بندی، آرماتور بندی و نصب بولت های بتن ریزی است
  • ساخت و رنگ آمیزی و نصب اسکلت فلزی
  • تهیه و اجرای پوشش دیوار ها با استفاده از ساندویچ پانل
  • تهیه و اجرای سقف کاذب
  • تهیه و نصب درب های سالن
  • تهیه و نصب فلاشینگ ها

نکاتی در مورد ساخت سوله مرغداری

از نکات مهم در ساخت و طراحی سوله های مرغداری توجه به تسویه مناسب درون سالن است که برای این کار علاوه بر بررسی های دقیق عمرانی می بایست نکات ضروری برای دستیابی به هوای مناسب درون سالن را از همان آغاز ساخت سوله در نظر گرفت. در طراحی این نوع سازه برای دستیابی به بهترین تهویه در تابستان و زمستان می بایست از دو روش تهویه تونلی و حداقلی استفاده کرد.
سوله های مرغداری را در ابعاد گوناگون می سازند، اما ابعاد استاندارد سوله مرغداری را می بایست در عرض ۱۲تا ۲۰ متر و طول حداقل ۷۵ متر ساخت. ارتفاع سالن را نیز از زمین تا لبه سقف ۲/۵الی ۳ متر در نظر بگیرید وسط سقف آن نیز از لبه تا وسط سوله نیم متر بالاتر بیاید، بدین معنی که اگر دیوار سوله ۲/۵ متر ساخته شده است مرکز سقف آن از کف ۳ متر ارتفاع داشته باشد.
از دیگر نکات ساخت سوله مرغداری ساخت سرسالن می باشد، سرسالن فضایی برای نصب هیتر و تابلو برق مادر و... می باشد. سرسالن باید دارای دریچه های کافی برای تامین هوای هیتر داشته باشد، همچنین در نصب هیتر در سر سالن دقت کنید که ورودی هوای مشعل را توسط یک لوله به خارج از سرسالن منتقل کنید.
از دیگر ویژگی های این نوع سازه ساختن حوضچه آب می باشد، حوضچه آب در دو سمت ورودی هوا به سالن برای خنک کردن هوای گرم تابستان ساخته می شود. دور حوضچه را بافنس می پوشانند و به فنس ها پوشال نصب می کنند. در بالای پوشال ها آب از روی شبکه ها به تمام سطح پوشال ها منتقل می شود و سطح پوشال ها را مرطوب می کند.


هزینه ساخت سوله مرغداری

هزینه ساخت سوله مرغداری بستگی به عوامل متعدد دارد که مهم ترین آن مربوط به ابعاد سوله است. در کل در باب هزینه باید اشاره کرد که ما دو فاکتور برای قیمت گذاری داریم:
۱- قیمت هر متر مربع
۲- قیمت کل سازه

تعیین کننده قیمت و هزینه ساخت سوله مرغداری را قیمت هر متر آن مشخص میکند. عملا هزینه سوله مرغداری در ارتفاع و دهانه سازه خلاصه میشود و در درجه اول باید شما ابعاد دقیق را مشخص کنید. منظور از ابعاد دقیق ( دهانه – طول و ارتفاع ) میباشد. یکی دیگر از موارد مهم در قیمت گذاری نوع ساخت می باشد که برای دریافت قیمت و اطلاعات دقیق تر باید با پشتیبانی سایت تماس بگیرید.

سوله
تمامی حقوق این سایت متعلق به