سها سازه > سوله سازی > سوله ورزشی

ساخت سوله ورزشی

شرکت سوله سازی سازه یکی از چند شرکت معتبر و حرفه ای در زمینه ساخت انواع سازه من جمله ساخت سوله ورزشی می باشد که با کادر مجرب و سابقه چند سالته در این زمینه توانسته دست به تولید سازه های با کیفیت و مطابق استانداردهای روز دنیا بزند. این شرکت در زمینه های متفاوتی همچون ساخت اسکلت فلزی، ساخت سوله چند ضلعی، سوله صنعتی، سوله ارزان قیمت و ... نیز فعالیت دارد.
نیروی حرفه ای و آموزش دیده

نیروی حرفه ای و آموزش دیده

دارای کادری حرفه ای، با تجربه و کاملا آوزش دیده در زمینه های تخصصی
ساخت انواع سوله

ساخت انواع سوله

سوله سازی در ابعاد و انواع گوناگون برای کاربری های متفاوت مسکونی و تجاری
پشتیبانی 24 ساعته

پشتیبانی ۲۴ ساعته

پشتیبانی ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته با مشاوره تخصص رایگان

سازه سوله ورزشی

یکی دیگر از انواع کاربرد سوله ها، سوله های ورزشی است که به جای استفاده از ساختمان های بتنی پر هزینه و وقت گیر از سازه های فلزی در ساخت سوله های ورزشی استفاده می شود. در اصل امروزه دیگر از ساختمان ها سنگین بتنی استفاده نمی شود سازه های فلزی، و به طور دقیق تر سوله ها در احداث واحدهای مختلفی از جمله سالن های ورزشی به کار گرفته می شوند
که دارای مزیت های بیشتری نسبت به دیگر انواع سازه ها دارد. این نوع سازه ها در مقایسه با دیگر انواع سازه هایی که در مصارف صنعتی , کشاورزی , تعمیرگاه ها , نمایشگاه ها و .. به کار گرفته می شوند تفاوت دارند.
اولین قدم برای ساخت سوله ورزشی این است که شما بدانید که قرار است در سالنی که قصد ساخت آن را دارید ، چه ورزش هایی انجام شود. این هدف ابعاد سوله ورزشی و زمین شما را مشخص خواهد کرد. به عنوان مثال اگر برای ساخت سالن ورزشی بخواهید یک سالن چند منظوره برای ورزشهایی مثل فوتسال ، والیبال ، و بدمینتون داشته باشید ، به این نتیجه می رسید که بزرگترین ابعاد برای سالن فوتسال هست، پس یک قدم به ابعادی که نیاز دارید برای ساختن سالن ورزشی نزدیکتر می شوید.

ابعاد سوله ورزشی بخ صورت استاندارد

برای مسابقات بین المللی ( طول = حداقل ۳۸ متر و حداکثر ۴۲ متر ) و ( عرض = حداقل ۱۸ متر و حداکثر ۲۵ متر )
ابعاد استاندارد زمین والیبال : طول زمین ۱۸ و عرض آن ۹ متر می‌باشد.
ابعاد زمین بسکتبال : ۲۸ متر طول و ۱۵ متر عرض
ابعاد زمین هندبال : طول ۴۰ متر و عرض ۳۰ متر
*** البته اعداد و ارقام ارائه شده صرفا ابعاد زمین ورزشی می باشد و باید دقت داشت که حداقل فاصله استاندارد از خط زمین تا دیوار یا محل استقرار تماشاچیان حداقل باید ۲ متر باشد.

ساخت سوله ورزشی در ابعاد و اندازه های استاندارد


چه نوع سوله ای برای ساخت سوله ورزشی مناسب است؟

سوله سبک خرپایی بهترین انتخاب برای ساخت سوله ورزشی است. استفاده از سوله سبک خرپایی، یکی از روش های بسیار مقرون بصرفه خواهد بود و روشی ارزان نسبت به سایر موارد محسوب میشود دلیل آن هم این است که ساخت سوله های سبک نسبت به سازه های سنگین تیرورقی مصالح و آهن کمتری مصرف می شود و در نتیجه هزینه ساخت سوله ورزشی کاهش می یابد.
شرکت سازنده سوله ورزشی باید قادر به کاهش وزن سوله های ورزشی با کمک متدهای خاص سبک سازی باشد. از آنجایی که سازه های سبک خرپایی دارای قابلیتها و مزایای مختلفی هستند، اکثرا برای ساخت سوله های ورزشی مورد استفاده قرار میگیرند. این سازه های ساخته شده به روش خرپایی دارای مقاومت و استحکام بالایی میباشند به طوری که میتواند برای ورزشهایی از جمله بدنسازی و شنا هم مورد استفاده قرار گیرند.

سازه فولادی

هزینه ساخت سوله ورزشی

اولین پارامتر مورد نظر برای محاسبه هزینه ساخت سوله ورزشی متراژ آن می باشد و شما باید ابتدا مشخص کنید چه متراژی را برای ساخت سوله ورزشی در نظر دارید زیرا هزینه ها با توجه به هدفی که در ذهن دارید با یکدیگر متفاوت خواهد بود. هزینه ساخت سازه ۱۰۰۰ متری با هزینه ساخت سوله ۵۰۰ متری متفاوت است.
دومین پارامتر در تعیین قیمت ساخت سوله ورزشی رشته های مورد نظر در آن باشگاه است برای مثال هزینه ساخت یک سالن فوتسال با توجه به امکاناتی که برای آن لازم است ممکن است با رشته های ورزشی دیگر متفاوت باشد. برای نمونه در خصوص براورد هزینه ساخت سالن فوتسال باید به نکاتی مانند ابعادی که برای سازه ورزشی در نظر گرفته شده است، طول، عرض و ارتفاع سازه ، مصالحی که برای ساخت آن استفاده می شود و همچنین نحوه اجرا و روش پیاده سازی سوله ورزشی برای فوتسال را باید با جزئیات کامل در نظر گرفت و سپس هزینه های مربوط به هر یک را محاسبه کرد تا قیمت نهایی و تمام شده سازه را تخمین زد.
در ساخت سوله ورزشی دو نکته قیمت و سرعت ساخت سازه می تواند مهم و تعیین کننده باشد. همچنین استحکام بالا و دارا بودن مقاومت کافی نیز در این سازه ها دارای اهمیت فراوانی است. سوله های ورزشی ممکن است برای کاربردهای متفاوتی  مانند: فوتسال، بدنسازی، استخر و … مورد استفاده قرار گیرند که با توجه به نوع استفاده ای که از آنها می شود روش و نحوه پیاده سازی آنها نیز متفاوت خواهد بود و در نتیجه قیمت تمام شده برای ساخت هر کدام نیز متفاوت خواهد بود.

سوله ورزشی

شما میتوانید ساخت سوله ورزشی مورد نظر خود را در ابعاد و اندازه های استاندارد و یا اندازه های تخصصی به شرکت سوله سازی سازه بسپارید. این شرکت با تکیه بر دانش فنی و تجربه تیم متخصص خود در زمینه طراحی و ساخت سوله های ورزشی و دیگر انواع آن قادر است با کمترین هزینه سوله مورد نظر خود را به دست آورید.
برای دریافت اطلاعات دقیق تر و دریافت مشاوره و راهنمایی در زمینه ساخت سالن ورزشی می توانید ابعاد سالن ، وزن سازه، نقشه، دهانه و … را با تماس با پشتیبانی سایت در اختیار ما قرار دهید تا کارشناسان ما پس از بررسی و اندازه گیری هزینه و زمان با شما جهت اطلاع رسانی از موضوعات ذکر شده و در صورت نیاز ساخت سازه تماس می گیرند.

شرکت صنعتی سازه متخصص در تولید سوله ورزشی
تمامی حقوق این سایت متعلق به