سها سازه > اسکلت فلزی
اسکلت فلزی

طراحی، ساخت و نصب اسکلت فلزی ساختمان


طراحی و ساخت اسکلت فلزی

پیرکره اصلی ساختمان های امروزی را اسکلت فلزی تشکیل می دهد چرا که ساختمان ها با این سازه های فلزی استقامت بیشتری در برابر انواع فشارها را تحمل می کنند. ساخت اسکلت فلزی با استفاده از فولاد, تیر و ستون هایی است که به صورت عمودی و افقی به یکدیگر متصل شده اند. این اسکلت سرعت اجرای پروژه ساخت و ساز را بالا می برد و به مقدار قابل توجه از وزن ساختمان را کاهش میدهد که این خود یکی از نکات قابل توجه و مهم در ساختما سازی به حساب می آید. یکی از مهم ترین نکات در استفاده از این سازه این است که  این امکان را فراهم می کند که در هر مرحله از ساخت بتوان بدون ایجاد هیچ گونه تخریبی به رفع عیب پرداخت.
ساخت اسکلت فلزی
به دلیل اینکه از طرفی سطح کیفی بالاتری دارد و سرعت انجام پروژه را سریع تر می کند و از طرفی به دلیل کاهش در هزینه های مصرفی نسبت به روش های قدیمی همچون سازه های بتنی در ساخت سوله ها و ساختمان ها رو به این نوع سازه ها آورده اند. یکی دیگر از دلایلی که باعث رواج طراحی اسکلت فلزی شده است قابلیت نصب اسکلت فلزی در شلوغ ترین مناطق است چرا که حجم کمی را میگیرد و می توان به صورت سریع تر و راحت تر پروژه ها را به انجام رساند.

سها سازه

کارخانه ساخت اسکلت فلزی سازه :
این کارخانه با سابقه ای درخشان در حوزه طراحی اسکلت فلزی و به ویژه ساخت اسکلت فلزی و سوله با استفاده از کادری مجرب،ماهر و با تجربه و با بهره گیری از تجهیزات و وسایل روز مورد نیاز از قبیل (دستگاه های جوش رکتی فایر و اینورتر، دستگاه های جوش زیرپودری، دستگاه های جوش تحت پوشش گاز، دستگاه برش CNC ، دستگاه های برش پلاسما، دستگاه های برش ریلی، دیزل ها، دستگاه های سوراخ کاری و …) و با حضور مهندسان مجرب و گروه های نظارت کیفی همراه با تست های جوش مرحله ای توسط گروه های نظارت طبق استاندارد های لازم انجام می‌دهند. این شرکت با دارا بودن تجربه ملی و بین المللی آماده ارائه خدمات به روز در حوزه های مختلف و در شهرهای مختلف و در ابعاد متفاوت می باشد.

مراحل نصب اسکلت فلزی

پیش از آنکه فعالیت نصب اسکلت فلزی شروع شود باید مقاومت زمین و خاک آن توسط مهندسین مورد بررسی قرار بگیرد و در صورت سست بودن زمین مراحل مقاوم سازی انجام شود تا مشکلی برای نصب اسکلت فلزی پیش نیاید. مرحله مقاوم سازی به این صورت است که وقتی عملیات خاکبرداری انجام شد زمین را صاف و تراز می کنند سپس محل قرارگیری پی را تعیین کرده و محدوده زیر آن را با ملات سیمان و سنگ تراز می نمایند. پس از ریختن بتن , آرماتوربندی بر اساس نقشه های محاسباتی صورت می گیرد وسپس قالب بندی انجام و آرماتورهای بولت در محل تعیین شده به منظور اتصال صفحه ستون به آنها قرار خواهند گرفت. 
در ساخت ستون مراحلی نظیر برش ستون و پروفیل های آن, مونتاژ آنها, برش ورق های ستون, مونتاژ ورق ها روی ستون و در نهایت ساخت نشیمن تیرها و مونتاژ نمودن آنها بر روی ستون انجام می شود. به منظور کاهش بار اضافی در طبقات بالای ساختمان از تیر آهن های نمره پایین استفاده شده و اختلاف ضخامت توسط اتصال صفحه ستون در طرفین و جوشکاری آن به منظور کاهش اندازه ستون صورت می گیرد. سپس ستون ها با استفاده از جرثقیل بلند شده و در محل مناسب قرار خواهند گرفت. بعد از انجام جوشکاری اولیه و قرار گرفتن ستون در جای خود سایر نبشی ها و صفحات به پایه ستون و صفحه آن جوش داده می شوند.
برای افزایش مقاومت تیرها آنها را لانه زنبوری می کنند. برای لانه زنبوری کردن تیرها با استفاده از شابلن و هواگاز عملیات برش انجام می گیرد. سپس قطعه های جدا شده مجدداً به هم جوش داده می شوند و سر تیر را به کمک صفحه ستون وصله می کنند. پس از آن در ارتفاعات مشخص نبشی هایی قرار می گیرند که تیرها به آنها جوش داده می شوند. و در انتها با نصب بادبند مقاومت ساختمان را در برابر نیروهایی نظیر زلزله, باد و … بالا می برد. بعد از انتخاب نوع پروفیل, بادبند از یک سر ستون به ستون دیگر به حالت چپ و راست نصب می شود و توسط جوش از دو طرف مهار می شود. طرف دیگر نیز به همین منوال انجام شده و در نهایت به شکل ضربدر در می آید. سپس محل برخورد دو ضربدر را توسط یک صفحه مهار می کنند.

ساخت و نصب انواع اسکلت فلزی

نصب اسکلت فلزی پیچ و مهره ای: 
امروزه رایج ترین مدل ساخت اسکلت فلزی استفاده از پیچ و مهره می‌باشد. در این روش مراحل ساخت کاملا در کارخانه انجام می‌گیرد و به محل مورد نظر منتقل می‌شود. این نوع ساخت علاوه بر افزایش کیفیت، سرعت نصب و اجرا را نیز بالا می‌برد و برای مناطق پر رفت و آمد و شلوغ نیز مناسب می باشد و دردسر های اسکلت فلزی جوشی را نخواهد داشت.
نصب اسکلت فلزی جوشی:
در این نوع اسکلت فلزی اتصالات از نوع جوش می باشد، که این روش امروزه زیاد مرسوم نمی‌باشد. اسکلت فلزی جوشی بطور کامل در کارخانه انجام نمی‌شود، به همین دلیل سرعت انجام کار پایین می‌آید. این نوع ساخت فقط برای ساختمان‌های کوچک‌تر و در محل‌های خلوت‌تر انجام می‌گیرد.

قیمت ساخت و نصب اسکلت فلزی ساختمان

برای تعیین قیمت ساخت ونصب اسکلت فلزی باید نگاه ویژه ای به قیمت اصلی ترین مصالح مصرفی یعنی آهن داشت و تعیین این قیمت به شدت به قیمت آهن بستگی دارد که همواره تحت تاثیر بازار جهانی بوده و معمولان همیشه در نوسان است. جدای از این عامل اصلی عوامل دیگیری هم وجود دارند که در قیمت گذاری نهایی تاثیر دارند مثل دستمزد کارگران و مهندسان، حجم پروژه، مدت زمان اجرای پروژه و روش هایی که برای انجام پروژه به کار گرفته می شود. پس برای رسیدن به قیمت نهایی همه این موارد را باید مدنظر قرار داد تا قیمت نهایی به دست آید. به منظور دریافت اطلاعات دقیق تر و قیمتی نزدیک به قیمت اصلی با خدمات پشتیبانی شرکت تماس برقرار کرده و از مشاورات رایگان با متخصصان این زمینه بهره مند شوید.
آیا نصب اسکلت فلزی به صرفه است ؟
به صورت کلی باید گفت که این استدلال که این نوع سازه دارای قیمتی بالایی است، استدلال دقیقی نیست. قیمت اسکلت فلزی را باید با توجه به سادگی و سرعت انجام کار مورد بررسی قرار داد. همچنین زمانبندی‌های پرداخت برای اسکلت فلزی نسبت به سازه‌های بتنی دیگر مزیتی است که می‌تواند قیمت اسکلت فلزی را معقول و قابل رقابت نماید. تا شما بتوانید از مزایای این نوع سازه در ساخت خود بهرمند شوید. پس باید به کارکرد و دید خود توجه کنید و با دیدی که دارید به این مقایسه بپردازید.

قیمت اسکلت فلزی

اسکلت فلزی مزایای

مزایای اسکلت فلزی

  • دوام و استحکام فولاد بسیار بالاست و برای مدت زمان طولانی می توان از آن استفاده نموده و بهره برداری کرد.
  • این نوع اسکلت گزینه ای مناسب برای ساخت سازه های طویل می باشد.
  • وزن آن در مقایسه با اسکلت بتنی کمتر است، از این رو وزن ساختمان کاهش پیدا می کند.
  • سرعت اجرای قطعات فلزی بالاست و در مدت زمان کمتری نسبت به قطعات بتنی نصب می شوند.
  • ساخت و اجرای اسکلت فلزی آسان است.
  • ساختمان هایی که با این سازه ساخته می شوند در برابر عوامل مختلف نظیر انفجار بسیار مقاوم هستند.
  • قابلیت شکل پذیری از ویژگی های بارز مصالح فلزی است که باعث شده در برابر تنش، ضربه و نیروی دینامیکی از آستانه تحمل بالایی برخوردار باشند.
  •  فلز از خواص یکنواخت برخوردار است زیرا تحت نظارت دقیق تولید می شود.

این شرکت سازنده و نصاب انواع اسکلت فلزی جوشی و پیچ و مهره ای در تناژهای سبک و سنگین میباشد که با هدف ساخت انواع اسکلت های فلزی و ساخت سوله در کاربری های مختلف و با سابقه کاری درخشان بالا با استفاده از اکیپ های کاربلد و کارکشته پا به این عرصه گذاشته است. 
زمینه فعالیت شرکت سازه:
* طراحی اسکلت فلزی
*ساخت اسکلت فلزی
* نصب اسکلت فلزی
* انجام کلیه کارهای خورده کاری در محوطه
* تامین نیروی انسانی
* انجام کلیه بازسازی ها وپروژه های تقوی

تمامی حقوق این سایت متعلق به